سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت : نقش مردم در پوشش دادن مسائل اجتماعی ، فرهنگی ، عمرانی ، اشتغال و خدماتی نقش بسیار بی بدیل است و مشارکت مردم در هر جامعه می تواند ساختارهای آن جامعه را سامان ببخشد .

به گزارش صبح اسفراین به نقل از خبرگزاری فارس از اسفراین شب گذشته دومین همایش مجمع سلامت و سومین همایش تجلیل از خیران سلامت  اسفراین با حضور معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی ، امام جمعه موقت اسفراین ، فرماندار و جمعی از مسوولین محلی و خانواده های اهدا کننده عضو و خیرین در محل سالن شهید رخشی این شهرستان برگزار شد .

امام جمعه موقت اسفراین در این مراسم گفت : دین مبین اسلام همواره بر سلامت همه جانبه افراد از ابعاد روحی ، روانی و جسمی و بر سلامت جامعه تاکید فراوان دارد .

حجت الاسلام محمد حسین عزیزی گفت : سلامت مقوله گسترده ای است و حفظ و ارتقای آن نیاز به عزم همه نهادها و ارگان ها دارد و تنها وظیفه دولت و برخی سازمان ها و ادارات نیست چرا که همگان با بهداشت و درمان سرکار دارند .

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی نیز در این مراسم نقش مردم را در مشارکت های اجتماعی ، فرهنگی ، عمرانی ، اشتغال و خدمات بسیار بی بدیل دانست و افزود : مشارکت های مردمی در جامعه می تواند ساختارهای آن جامعه را سامان ببخشد .

وی گفت : از بدو پیروزی انقلاب که مردم همت کردند که انقلاب ما به رهبری حضرت امام (ره ) به ثمر رسید و بعد از پیروزی انقلاب نیز مردم در تمامی زمینه ها چه در مقابله با دشمن و چه در زمینه توسعه از هیچ کوششی دریغ نورزیده اند و در هر جای که ما توسعه و پیشرفت داشته ایم با مشارکت مردمی بوده است .

محمود ثمینی افزود : دولت به تنهایی قادر نیست که بر تمامی مشکلات و مسائل فائق بیاید مگر اینکه مردم در کنار دولت باشند و دولت را در بخش های مختلف اعم اقتصادی ، فرهنگی ، اجتاعی و بهداشتی و درمانی کمک کنند دولت تکلیف دارد که زیرساخت ها جامعه را برای مردم فراهم کند و در حوزه سلامت نیز وظیفه دارد که بهداشت و درمان مردم را تامین کند که به لطف خداوند تاکنون در این بخش بسیار خوب عمل شده و اگر باز هم مشارکت های مردمی در زمینه های آموزشی ، بهداشتی و درمانی و امثالهم نباشه یک گوشه کار لنگ می زنه که امروز حضور مردم ما در مسائل مختلف سرآمد شده و توانسته بسیاری از مشکلات جامعه و دولت را حل کند .

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز با قدردانی از تمامی خیرین و خانواده های اهدا کننده عضو در اسفراین گفت : همایش مجمع سلامت و تجلیل از خیرین سلامت با هدف توسعه پایدار و ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی برگزار گردیده است .

وی گفت : همانطور که مردم و خیران به امور دینی و معنوی جامعه توجه دارند، کمک های خود را به حوزه سلامت نیز هدایت کنند تا مقوله سلمت در جامعه به یک ارزش اجتماعی تبدیل گردد .

دکتر اسحاق ایلدرآبادی افزود : اگر سلامت به یک امر اجتماعی تبدیل شود همه افراد نسبت به سلامت خود و دیگران احساس مسئولیت می کنند و کمبودها و مشکلات کنونی از میان برداشته می شود .

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت اسفراین نیز از کمک بیش از دومیلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت این شهرستان خبر داد و افزود : ضمن همراهی خیرین در تامین نیازهای تجهیزاتی حوزه درمان شهرستان ۵ خانواده نیز در این مدت اهدا عضو داشته اند .

در پایان این مراسم از ۵ خانواده اهدا کننده عضو و جمعی از خیرین با حضور مسوولین تجلیل شد .