فرماندار شهرستان اسفراین گفت : در شهرستان اسفراین ۲۰ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی در دست احداث می باشند که با بهره برداری از آنان از زیر ساخت های خوبی برخوردار خواهیم شد .

به گزارش صبح اسفراین جواد نوروزی در مراسم تجلیل از مدیران و کارمندان نمونه ادارت و نهادهای شهرستان که در محل فرهنگسرای شهرداری برگزار شد گفت : کشورمان از سرمایه نیروی انسانی خوبی برخوردار است که با استفاده از نیروی انسانی هم می توان به توسعه پایدار در جامعه رسید و هم می توان پتانسیل های بالقوه را به بالفعل تبدیل کرد .

وی گفت : روزانه ۵ میلیون نفر به دستگاههای اجرایی کشور مراجعه می کنند که تمامی کارکنان دولت در تلاشند تا آنان با رضایت کامل از دستگاههای اجرایی خارج شوند و اگر چنانچه خواسته های غیر قانونی نیز داشته باشند این وظیفه کارکنان آن دستگاهست که می بایست ارباب رجوع را توجیه نماید .

نماینده عالی دولت در شهرستان اسفراین با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی در این شهرستان در حال اجراست گفت : یکی از دستگاههای اجرایی به بهانه های مختلف یک پروژه بزرگ را به بهانه های مختلف بهره برداری از آن را به تعویق انداخته که در صورت معطل گذاشتن از طریق مجاری قانونی با آنان برخورد خواهد شد .

فرماندار شهرستان اسفراین در خصوص پروژه راه اهن جوین ، اسفراین ، بجنورد گفت : قطعه اول جوین به اسفراین ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قطعه دوم نیز از پیشرفت ۳۴ درصدی برخوردارست که تاکنون این پروژه بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته داشته که برای برای بهره برداری از این پروژه عظیم بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز می باشد .

وی از ایجاد صنعت گردشگری در این شهرستان خبر داد و افزود : با توجه به خشکسالی های پی در پی در این شهرستان و ضعیف شدن حوزه کشاورزی تلاش خواهیم کرد تا با توجه به اینکه این شهرستان بالاترین ثبت آثار ملی را در سطح استان را دارد و از طرفی نیز دو پارک ملی سالوک و ساریگل دراین شهرستان واقع شده اند فعالیت ها را به بخش خدمات سوق دهیم و صنعت گردشگری را در شهرستان ایجاد نمائیم .

در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایای از مدیران و کارمندان نمونه دستگاههای اجرایی شهرستان اسفراین تجلیل شد .