مدیر کل بیمه سلامت استان خراسان شمالی در اسفراین گفت : بیش از ۱۶ هزار نفربیمه شده از اقشار مختلف مردم اسفراین از بیمه سلامت همگانی برخوردارند .

به گزارش صبح اسفراین به نقل ازخبرگزاری فارس از اسفراین از سوی سازمان نظام پزشکی اسفراین مراسم روز پزشک و داروساز با حضور مدیر کل بیمه سلامت استان خراسان شمالی ، فرماندار و جمعی از مسوولین این شهرستان برگزار شد .

رئیس دانشکده علوم پرشکی اسفراین در این مراسم با گرامیداشت روز پزشک و روز داروسازی گفت : یکم شهریور ماه روز تولد حکیم ابوعلی سینا به عنوان روز پزشک و روز تولد محمد ین زکریای رازی به عنوان روز داروساز نامگذاری شده که این بزرگان الگوی بزرگی برای جامعه جهانی می باشند.

دکتر اسحاق ایلدرابادی افزود : اجرای طرح تحول نظام سلامت و رضایتمندی مردم آن را به بهترین و بزرگترین خدمت ماندگار دولت تدبیر و امید در حوزه اجتماعی در کشور تبدیل نموده است .

مدیر کل بیمه سلامت استان خراسان شمالی نیز گفت : شهرستان اسفراین بیش از ۸۴ هزار نفر بیمه شده دارد که بیش از ۱۶ هزار نفر آنها تحت پوشش بیمه سلامت و بیش از ۵۵ هزارنفر نیز تحت پوشش بیمه روستایی قرار داردند که از این دوگروه هیچ هزینه ای بابت بیمه دریافت نمی گردد و مابقی بیمه شده کارمندی و سایر اقشار و ایرانیان می باشند.

وی در خصوص پرداختی های بیمه تا پایان تیر ماه گفت : تاکنون ۷۰ درصد بیمه های بخش دولتی پرداخت شده و بزودی ماههای فروردین واردبیهشت ۹۷ بصورت کامل و قطعی پرداخت می گردد .

دکتر محسن رعنایی افزود : کلیه مطالبات بیمه ای پزشکان و بیمارستان ها نیز در سال ۹۶ بصورت اوراق اسناد اسلامی مکاتبات لازم انجام گرفته و بزودی این اسناد بین دانشگاهها توزیع می گردد .

رئیس سازمان نظام پزشکی اسفراین نیز با تبریک روز پزشک و دارو ساز به همه پزشکان و متخصصان و دست اندرکاران حوزه سلامت گفت : سازمان نظام پزشکی این شهرستان که قدمتی طولانی دارد دارای ۱۶۶ نفر عضو که از این تعداد ۵۸ نفر پزشک عمومی ، ۴۴ نفر پزشک متخصص ، ۳۰ نفر ماما ، ۸ نفر داروساز ، ۱۵ نفر دندانپزشک ، ۳ نفر شنوایی سنج ، ۴ نفر بینایی سنج و ۴ نفر نیز فیزیوتراپ می باشند .

دکتر جمشید شکوری گفت : در سال گذشته توسط نظام پزشکی این شهرستان ۱۵ پروانه مطب ۴ پروانه پزشک عمومی و ۱۰ پروانه پزشک متخصص و یک پروانه مطب ماما صادر گردیده است .

وی با بیان اینکه رسیدگی به شکوائیه های مردمی در خصوص پزشکان که یکی از وظایف نظام پزشکی است گفت : در سال ۹۶ ۱۵ پرونده دردادسرای نظام پزشکی این شهرستان تشکیل شده که از این تعداد ۱۲ پرونده در هیئت های بدوی رسدگی شده و برای ۵ نفر کیفر خواست صادر شده و ۷ نفر نیز حکم برائت آنان صادر شده است و در سال ۹۷ نیز تاکنون ۸ پرونده تشکیل که سه پرونده در هیئت بدوی رسیدگی که برای یک نفر حکم برائت صادر و دو نفر نیز پرونده های انان در حال صدور رای می باشد .