امام جمعه اسفراین با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت : آزادگان در دوران اسارت نماد صبر و استقامت بودند و با تحمل سختی ها در برابر دشمن سر بلند و سرافرازاسارت رهایی یافتند .

به گزارش صبح اسفراین به نقل ازخبرگزاری فارس از اسفراین حجت الاسلام قدیر محمدیان در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین که با حضور نماز گزاران در میعادگاه عاشقان الله مسجد اعظم امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد پس ازتوصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با تبریک عید سعید قربان گفت : انبیاء الهی و اولیاء دین و بزرگان با صبر و پایداری و شکیبایی هم به اهداف بلند خویش رسیدند و هم درس مقاومت و ایستادگی به پویندگان راه حق آموختند .

وی گفت : حضرت ابراهیم (ع) نماد کامل بندگی حق بود که با قربانی کردن فرزندش در راه خدا از این آزمون بزرگ پیروز وسربلند بیرون امد وائین قربانی کردن را در بین ادیان مختلف جهان ترویج کرد .

خطیب جمعه اسفراین در ادامه با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت : آزادگان در دوران اسارت نماد صبر و استقامت بودند و با تحمل سختی ها در برابر دشمن سر بلند و سرافرازاسارت رهایی یافتند .

حجت الاسلام محمدیان افزود : آزادگان سرافراز میهن اسلامی مدال های افتخار ارزشمندی برای کشورمان هستند که با تاسی از اهل بیت (ع) و با توکل بر خدا توانستند اسارت را راهی برای پیشرفت و خودسازی تبدیل کنند .

وی گفت : همه ما هیچگاه ایثار و رشادت شهدا ، جانبازان و ایثارگران و آزادگان را فراموش نخواهیم کرد و تلاش خواهیم کرد این روحیه شهامت ، شجاعت و استقامت را به نسل های بعدی و جوان انقلاب منتقل دهیم .

خطیب جمعه اسفراین ضمن قدردانی از مقام معظم رهبری در پاسخ نامه رئیس قوه قضائیه در خصوص برخورد با محتکرین گفت : مفسدان اقتصادی دراین برهه حساس که دشمن تحریم های سختی را علیه ما بکار بسته است  همراهی انان با دشمن در اخلال بازار و احتکار اجناس باعث فشار سخت بر مردم گردیده است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین مفسدان اقتصادی را پیاده نظام دشمنان در جنگ اقتصادی علیه کشورمان دانست و با تاکید بر عزل مدیران ضعیف و ناکارامد توسط دولت از قوه قضائیه و دستگاههای نظارتی و تعزیرات حکومتی خواست که برخوردی قاطع با مفسدان اقتصادی داشته باشند .