نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت : فرهنگ یکی از مولفه های مهم و اساسی در توسعه هر کشور است که توسعه آن در جامعه توسعه اقتصادی را بدنبال خواهد داشت .

به گزارش صبح اسفراین به نقل ازخبرگزاری فارس از اسفراین دکتر هادی قوامی در چهل و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین که با حضور امام جمعه ، فرماندار و دیگر اعضاء در محل دفتر امام جمعه با محوریت سختی های تحریم و چاره های فرهنگی تشکیل گردید گفت : افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه هم می تواند به علت مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد و هم می تواند به علت مشکلات فرهنگی جامعه باشد که بایستی برای جلوگیری از این آسیب ها در جامعه دغدغه هر دو را داشت .

وی گفت : فرهنگ یکی از مولفه های مهم و اساسی در توسعه هر کشور است که توسعه آن در جامعه توسعه اقتصادی را بدنبال خواهد داشت .

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود : جوامعی که در کنار توسعه اقتصادی خود به دنبال توسعه فرهنگی و زیر ساخت های آن هستند به مراتب جایگاه بسیار خوبی نسبت به جوامعی که بدنبال بهبود وضع اقتصادی خود هستند تا توسعه فرهنگی .

دکتر قوامی گفت : امروز با دشمنی مواجه هستیم که از گزینه‌های نظامی ناامید و به دنبال هدف قرار دادن زیرساخت‌های فرهنگی کشور است که همه ما باید با هوشیاری و توسعه برنامه های فرهنگی و اجتماعی در جامعه نقشه های دشمنان را خنثی کنیم .

امام جمعه این شهرستان نیز گفت : بلا شک ارتقای فرهنگ عمومی هرجامعه ای بر بسیاری از مسائل تاثیرگذار است و می تواند زمینه تحقق توسعه اجتماعی  و جلوگیری از آسیب های اجتماعی را فراهم نماید .

وی گفت : محور تمامی  کارگروه ها ی اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و نظامی در جامعه باید پیوست فرهنگی داشته باشد و در قالب فرهنگ تعریف شود .

حجت الاسلام محمدیان از شورای فرهنگ عمومی بعنوان یک مرجع تصمیم گیری در حوزه فرهنگ یاد کرد که مصوبات ان ضمانت اجرایی بالای دارند گفت : در کنار اعضای شورای فرهنگ عمومی نیز بایستی کارگروهای تخصصی ایجاد شود تا شاهد حرکت های خوب فرهنگی و توسعه فرهنگی در جامعه باشیم .

فرماندار اسفراین نیزگفت : دردوران انقلاب مشکلات خیلی بزرگتر از تحریم ها را با اتحاد و همدلی توانستیم با موفقیت پشت سربگذاریم و امروز نیز با توسعه فرهنگی در جامعه و درک این مهم می توانیم بر مشکلات فائق اییم .

جواد نوروزی افزود : شورای فرهنگ عمومی باید پایه گذارو پرچمدار اتحاد وهمدلی در جامعه باشد .

در ادامه این نشست هر یک از حاضرین نقطعه نظرات خود را در خصوص موضوع جلسه بیان کردند و دبیر جلسه نیز گزارشی از مصوبات جلسه قبل ارائه نمودند .