استاندار خراسان شمالی در حاشیه بازدید از مراکز صنعتی اسفراین گفت :  شرکت آذین فورج اسفراین یک شرکت زنده و پویاست که تولیدات بسیار خوب و استراتژیک دارند .

به گزارش صبح اسفراین به نقل از خبرگزاری فارس از اسفراین استاندار خراسان شمالی در سفر یک روزه خود به شهرستان اسفراین از چهار واحد صنعتی  آذین فورج ، کیمیا صبا و لوله گستر و مجتمع صنعتی اسفراین با حضور نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و معاونین استانداری و جمعی از مدیران کل و محلی بازدید نمودند و از نزدیک مسائل و مشکلات این واحدهای تولیدی را بررسی نمودند .

محمد رضا خباز در حاشیه این بازدیدها به خبرنگارما گفت : شرکت تولیدی آذین فورج یک واحد صنعتی بسیار مهمی است که توانسته ظرف کمتر از دوسال با تلاش و پشتکار خود و مدیرانشان که لباس کار تو تنشان بود و من واقعا لذت بردم موفق شده بودند که نو آوری های بسیار خوبی داشته باشند و تقاضای گسترش پروژه را داشتند که بدلیل موقعیت بسیار خوب و تولیدات منحصر به فردی را که دارند این خواسته انان عملیاتی گردد .

وی گفت : این واحد تولیدات بسیار خوب و استراتژیکی در انواع و اقسام مختلف داشتند و من این مجموعه را یک شرکت زنده و پویا دیدم و تقاضا داشتند برای گسترش فاز دوم این مجموعه که در سفر ریاست محترم جمهوری ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که بایستی این خواسته انان برای اغاز فاز دوم محقق بشود که با راه اندازی این فاز بیش از ۸۰۰ نفر در واحد تولیدی مشغول به فعالیت می شوند .

نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی گفت : شرکت کیمیا صبا نیز یکی صنایع بسیار مهم است که هم آلیاژی است و هم فولاد ساختمانی تولید می کند که این مجموعه با مشکل برق رسانی مواجه است که بایستی در سطح استان این مشکل حل بشود .

دکتر خباز در خصوص شرکت لوله گستر اسفراین نیز گفت : شرکت لوله گستر اسفراین یک شرکت عظیم صنعتی است که علاوه بر اینکه می تواند نیازهای کشور را تامین کند ازخارج شدن  ارز از کشور نیز جلوگیری کند  ولی متاسفانه مسوولین شرکت نفت نیاز خود را از کشورهای دیگر منجمله چین تامین می کنند که این کار ضد اقتصاد مقاومتی است که بایستی وزارت نفت و پیمانکاران وابسته ثبت سفازشات خود را از این واحد تولیدی داشته باشند تا هم این مجموعه به به رونق بیفتد و هم در این شرایط حساس از خروج ارز از کشور جلوگیری بشود .