استاندار خراسان شمالی در اسفراین گفت : مدیران دستگاههای اجرایی باید با نگاه حل مسئله نه پاسخ به مسئله در جلسات کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید شرکت نمایند .
به گزارش صبح اسفراین به نقل از خبر گزاری فارس از اسفراین دهمین جلسه کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور استاندار ، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از معاونین استاندار ، مدیران کل استانی و فرماندار اسفراین در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل گردید .
محمد رضا خباز در این جلسه با انتقاد از عدم تشکیل جلسات کار گروه گفت :
دهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال جدید در شهرستان اسفراین تشکیل گردیده که این نشان از کوتاهی کار گروه در تشکیل جلسات می باشد برای رفع این موانع تولید بایستی این کارگروه در هفته ای یکبار تشکیل گردد و هدف از تشکیل جلسه نیز باید رفع مشکلات بخش خصوصی باشد .
وی گفت : مدیران دستگاههای اجرایی باید با نگاه حل مسئله نه پاسخ به مسئله در جلسه حضور پیدا کنند و لزومی ندارد که مدیران برای رفع مشکلات منتظر وزارت خانه خود باشند.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی گفت : بنا داریم که مشکلات شهری هر شهرستان نیز با اطلاع قبلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر و مسئولین ادارات مرتبط و مدیران استانی در همان شهرستان حل و فصل نماییم .
دکتر خباز افزود : جلسه کار گروه تسهیل و رفع موانع باید کاربردی باشد و باید برای حل مشکلات این جلسه تشکیل گردد و چرا که در این شرایط حساس معتقدیم که جنگ اقتصادی داریم و دشمن در این جنگ کمر از بین بردن مردم را بسته است و اعلام نموده که نمی گذاریم ایرانیان جشن ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را بگیرند.
استاندار خراسان شمالی گفت : اشتغالاتی که در استان و شهرستانها بوجود می آید از این پس باید توسط دو گروه صنعت ، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی هفته به هفته بررسی گردد و گزارشات آن به کارگروه ارسال گردد و تنها ملاک ما در اشتغال سازمان تامین اجتماعی است .
گفتنی است که استاندار خراسان شمالی که نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ایشان را همراهی می کرد در راس هیئتی در سفر یک روزه خود به شهرستان اسفراین با حضور در گلزار شهدا با نثار فاتحه یاد و خاطره تمامی شهدا را گرامی داشتند .