امام جمعه اسفراین گفت : ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) باید الگوی جوانان و خانواده های ایرانی باشد و با الگو قرار دادن این دونور الهی فرهنگ ازداوج ساده را در جامعه اسلامی ترویج دهیم .

به گزارش صبح اسفراین به نقل از خبرگزاری فارس از اسفراین حجت الاسلام قدیر محمدیان در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین که با حضور نماز گزاران در میعادگاه عاشقان الله مسجد اعظم امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد پس ازتوصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) گفت :  ازدواج در اسلام از جایگاه خاصی برخوردار است که بعنوان یک مساله اجتماعی و فرهنگی بر پایه عشق و محبت استوار می گردد .

وی گفت : ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) باید الگوی جوانان و خانواده های ایرانی باشد و با الگو قرار دادن این دو نور الهی فرهنگ ازداوج ساده را در جامعه اسلامی ترویج دهیم .

حجت الاسلام محمدیان با تاکید بر ضرورت جلوگیری از منکرات در مراسمات عروسی گفت : بعضی از حرکت ها در مراسمات عروسی از جمله به راه انداختن کاروان های عروسی و ایجاد مزاحمت برای مردم ، تجملات غیر عرفی ، فیلم برداری ها و بد حجابی ها در مراسمات شایسته ما مریدان خاندان عصمت و طهارت (ع) نیست و باید از ترویج این رسومات غلط در جامعه جلوگیری شود .

خطیب جمعه اسفراین در ادامه با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) اظهار داشت : از بارزترین صفات امام نهم شیعیان ، جود و کرم ایشان بود که تنها برای رضای خداوند اقدام به این عمل پسندیده می نمود .

وی گفت : زندگی سراسر پر خیر و برکت امامان معصوم (ع) باید برای همه ما شیعیان درس باشد و روش و سیره آنان را در جامعه جاری کنیم .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین در پایان احتکار را بدترین جرم دانست و افزود : مردم باید محتکرین جامعه را شناسایی کنند و قوه قضائیه نیز با انان برخورد قاطع و انقلابی داشته باشد .

وی گفت : مردم ما فرهنگ مطالبه گری را از سیره مولای خود حضرت علی (ع) اموخته اند و باید این فرهنگ در جامعه نهادینه گردد تا مسوولین خطا کار با فریاد مردم بلرزند و مردم ما همچون گذشته هوشیار خواهند بود و اجازه نخواهند داد به افرادی که هیچ نقشی در پیشبرد اهداف انقلاب نداشته اند برای مردم ما تعیین تکلیف کنند .