فرمانده انتظامی اسفراین گفت : در طی هفته گذشته توسط پرسنل سخت کوش انتظامی این شهرستان یکی از سارقین سابقه دار و فعال دستگیر شد که بیش از ۳ کیلوگرم کلیدهای مختلف بعنوان شاه کلید از وی ثبت و ضبط گردید و تحویل مقامات قضایی شده است .

به گزارش صبح اسفراین به نقل از خبرگزاری فارس از اسفراین سرهنگ جاوید مهری در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان که همزمان با روز خبرنگار در محل فرماندهی انتظامی این شهرستان برگزار شد با گرامیداشت ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار در تقویم جمهوری اسلامی ایران گفت : خبرنگاران سفیران صلح و پرچم داران و طلایه داران عرصه خبر هستند که با قلم شیوا و بیان صریح و صادقانه خود در مسیر اگاهی بخشی جامعه قدم برمی دارند و با عزم راسخ خود با اطلاع رسانی به موقع نقش بسزایی در امنیت و توسعه جامعه ایفا می کنند .

وی گفت : خبرنگاران با عشق ، خلوص تیت و صداقت و عدالت همواره مسائل و مشکلات مردم و واقعیت های جامعه را هنرمندانه رصد می کنند و با قلم شیوای خود انها را برای مسوولان و دست اندرکاران بازگو می کنند و در وادی پر خطر جنگ نرم و آگاهی بخشی به جامعه و مردم از جان خود مایه می گذارند .

سرهنگ مهری با بیان اینکه اصحاب رسانه نیروی پنهان ، قدرت و ظرفیت ویژه پلیس در جامعه است گفت : ارتباط و تعامل دوسویه خبرنگاران و اصحاب رسانه با پلیس نقش موثری در ارتقای امنیت اجتماعی و کاهش جرایم در جامعه دارد .

فرمانده انتظامی اسفراین در ادامه گفت: در چهار ماه سال جاری تعداد ۲۶۲ دستگاه خودرو متخلف و مزاحم نوامیس مردم و ۷۰۰  دستگاه موتورسیکلت متخلف توقیف و به پارکینگ منتقل که این رقم نسبت به سال گذشته در توقیف خودرو و موتور سیکلت افزایش داشته است .

وی گفت : طی چهار ماه گذشته با سعی و تلاش شبانه روزی مجموعه انتظامی اسفراین و سربازان گمنام و همراهی خوب دستگاه قضایی شهرستان بیش از ۲۰ کیلوگرم مواد مخدر با محوریت مواد مخدر صنعتی کشف شده و شاهد رشد ۸ درصدی افزایش کشفیات سرقت های به وقوع پیوسته در سطح شهرستان باشیم و علی رغم نواقص موجود قانونی در برخورد با سارقین توانسته ایم روند رو به رشد سرقت ها را در این شهرستان مدیریت کنیم .

فرمانده انتظامی اسفراین از کاهش ۳۲ درصدی تلفات حوادث رانندگی در این شهرستان خبر داد و افزود : علی رغم اینکه در این مدت افزایش تصادفات درون شهری و برون شهری را شاهد بودیم اما ۳۲ درصد تلفات و متوفیان این حوادث کاهش داشته است که امیدواریم همشهریان در این خصوص دقت نظر بیشتر داشته باشند .

سرهنگ مهری گفت : در هفته گذشته توسط پرسنل سخت کوش انتظامی این شهرستان یکی از سارقین سابقه دار و فعال دستگیر شد که بیش از ۳ کیلوگرم کلیدهای مختلف بعنوان شاه کلید از وی ثبت و ضبط گردید و تحویل مقامات قضایی شده است .

در پایان این نشست توسط فرماندهی انتظامی شهرستان اسفراین از خبرنگاران و فعالان عرصه خبر شهرستان تجلیل شد .