رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در نشست با خبرنگاران گفت : با حضور وزیر بهداشت ۴ طرح عمرانی ، درمانی و آموزشی در اسفراین به بهره برداری می رسد .

به گزارش صبح اسفراین به نقل ازخبرگزاری فارس از اسفراین دکتر اسحاق ایلدرابادی در نشست خبری در جمع خبرنگاران این شهرستان ضمن قدردانی از تلاش تمامی خبرنگاران و با تبریک پیشاپیش روز خبرنگار و یاد و خاطره شهید صارمی گفت : خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای مردم بوده و در انتقال آن به مسئولان نقش بسزایی دارند و هیچگاه برای احقاق حقوق مردم از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند .

وی با بیان اینکه خبرنگاران با رصد کردن فعالیت های دستگاههای اجرایی در کاهش خطاها اثر گذارند گفت : حضور خبرنگاران برای تحقق صحیح اهداف دانشکده لازم و ضروری است .

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین با ارائه اماری از وضعیت دستگاه خود گفت : دانشکده علوم پزشکی بر اساس شاخص های انتهای در سطح استان از وضعیت مطلوبی برخورداراست و در شاخص مرگ میرمادران ، نوزادان و شیرخواران از سال ۹۵ تاکنون از کاهش ۵۰ درصدی برخوردار می باشد و همچنین در ارائه خدمات در سه ماهه اول سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل از میزان ۸۷۹۹۱ هزار نفر به ۱۲۵۹۸۸۸ نفر در سال ۹۷ رسیده که از یک رشد ۴۳ درصدی برخوردار است . 

دکتر ایلدرابادی در ادامه از سفر قریب الوقوع مقام عالی وزارت به شهرستان اسفراین خبر داد و افزود : طبق رایزنی های انجام شده دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در هفته اول شهریور ماه به شهرستان اسفراین سفر خواهند کرد و با حضور در بخش بام و صفی اباد مرکز جامع سلامت نواوران سلامت چندین عمل جراحی چشم اهالی این منطقه انجام خواهد داد و۴ طرح عمرانی مرکز خدمات جامع سلامت فرطان و توی، پایگاه سلامت لاله و ساختمان فرهنگی رفاهی معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی اسفراین را مورد بهره برداری قرار خواهند داد .

وی در پایان از پیشرفت ۹۵ درصدی بیمارستان تک تخصصی زنان در این شهرستان خبر داد و افزود : بلوک زایمانی زنان این شهرستان تا دو ماه اینده به پایان می رسد و با تجهیز کامل ان در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد .

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : زمین پردیس دانشکده کلیه مجوزهای قانونی ان از وزارت مسکن و شهرسازی دریافت گردیده و به زودی عملیات اجرایی ان آغاز خواهد شد و با اغاز سال تحصیلی جدید ۴ نفر در رشته های مختلف جذب هیئت علمی این داشکده خواهند شد که مجموع هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی اسفراین به ۲۰ نفر خواهد رسید .

در پایان با اهدا لوح تقدیر و هدایای از تلاش خبرنگاران شهرستان اسفراین تجلیل شد .