رئیس اداره امورعشایری شهرستان اسفراین گفت : توسط عشایراین شهرستان ۱۹۵ هزار دام در۲۵ منطقه قشلاقی و ۵۰ منطقه ییلاقی و میان بند در حوزه شهرستان های اسفراین ، سبزوار ، بجنورد و مراوه تپه در استان گلستان نگهداری می شوند .

به گزارش صبح اسفراین با حضور معاون فرماندار و اعضای شورای عشایری شهرستان اسفراین در استانه فصل ییلاق عشایر جلسه شورای عشایری در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

معاون فرماندار اسفراین در ابتدای این جلسه با تبریک سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و گرامیداشت روز جوان گفت : دوران جوانی ودیعه ای الهی است که همراه با شادمانی ، شور و هیجان برای جوانان است و جوانان باید این دوره را با الگو برداری از حضرت علی اکبر(ع) و تاسی از شیوه ائمه اطهار (ع) بهترین شیوه زندگی را برای خود برگزینند.

وی گفت : جوانان عزیز باید با برنامه ریزی دقیق نهایت استفاده را از این دوران داشته باشند و با بی برنامگی آن را به بطالت نگذرانند.

علی اصغر یحیی آبادی در ادامه به مشکلات موجود در هنگام کوچ عشایر همچون تخریب وفرسایش ایل راه ها، نبود امکانات بهداشتی وآب آشامیدنی در مسیر کوچ وییلاقات ، کمبود آبشخورهای دامی اشاره واز مسئولین ادارات ذیربط در این مورد  خواست با هماهنگی واطلاع رسانی دقیق این مشکلات را مرتفع نمایند.

رئیس اداره امورعشایری شهرستان اسفراین نیز گفت : شهرستان اسفراین دارای ۱۴۷۰ خانوار عشایری از ایل زعفرانلوست که جمعیتی بالغ بر ۸۰۰۰ نفر در ۷ طایفه مختلف در مناطق عشایر نشین این شهرستان مشغول به دامداری هستند .

وی گفت : توسط عشایراین شهرستان ۱۹۵ هزار دام در۲۵ منطقه قشلاقی و ۵۰ منطقه ییلاقی و میان بند در حوزه شهرستان های اسفراین ، سبزوار ، بجنورد و مراوه تپه در استان گلستان نگهداری می شوند .

امان الله حق شناس گفت : در سال گذشته مبلغ ۲۱ میلیارد و ۶۵۲ میلیون ریال تسهیلات در غالب طرح خشکسالی ، صنایع دستی سرمایه در گردش به ۲۲۷ نفر از عشایر این شهرستان توسط بانک های عامل پرداخت شده است .