فرماندار اسفراین گفت : در روز ۱۴ فروردین ماه رویداد ملی کشتی با چوخه در محل گود زینل خان اسفراین با حضور ۱۳۰ کشتی گیر از اقصی نقاط کشور برگزار می گردد .
به گزارش صبح اسفراین همه ساله بر اساس یک سنت دیرینه مسابقات کشتی با چوخه با حضور نام آوران کشتی از سراسر کشور با حضور بیش از ۷۰ هزار تماشا چی علاقه مند به این رشته ورزشی در محل گود زینل خان اسفراین برگزار می گردد .
جواد نوروزی فرماندار اسفراین از امادگی این شهرستان برای برگزاری مسابقات ملی کشتی با چوخه در این شهرستان در روز ۱۴ فروردین ماه خبر داد و افزود : تاکنون ۱۳۰ کشتی گیر در قالب ۳۰ تیم از سراسر کشور برای حضور در مسابقات ملی کشتی با چوخه اعلام آمادگی کرده اند .
وی گفت : مسابقات ملی کشتی با چوخه ۱۴ فروردین گود زینل خان اسفراین در ۴ وزن ۷۴ ، ۸۴ ، ۹۵ و ۹۵ + کیلو گرم بر گزاری می گردد .
فرماندار اسفراین گفت : میهمانان این مسابقات معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و عشایری کشور، رئیس فدارسیون کشتی پهلوانی کشور ویکی از معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهد بود .
نوروزی افزود : به نفرات اول هر وزن مبلغ ۵۰ میلیون ریال وجه نقد به اضافه یک پک از صنایع دستی شهرستان اسفراین و نفرات دوم هر وزن مبلغ ۴۰ میلیون ریال وجه نقد و نفرات سوم مبلغ ۳۰ میلیون ریال وجه نقد اهدا خواهد شد .
وی گفت : این رویداد ملی از ۴ شبکه ملی اترک ، ورزش ، شما و شبکه ۳ سیما بصورت مستقیم پخش خواهد شد و خبرنگاران زیادی از سراسر کشور این رویداد ملی را پوشش خواهند داد .